facebook icon

youtube icon

google icon

Wikipedia logo

 

 

 

 

Az elmúlt napokban meghozott kormányzati döntések bizonyára mindenki számára ismertek, ezennel szeretném felhívni mindenki figyelmét a szabályok fontosságára és betartására! A kormányzat döntései egyértelművé teszik az intézkedések végrehajtását. Kérem ezeket mindenki maradéktalanul vegye figyelembe és tartsa is be!

A kormány döntéseivel összhangban a településünket érintően az alábbiakról tájékoztatom a lakosságot:
Az első és legfontosabb, hogy a lehető legkevesebb személyes találkozás történjen a lakosság tagjai között. Aki teheti maradjon otthon és csak szükség esetén menjen közösségbe.

A kijárási tilalomra és a maszk viselésre vonatkozó szabályokat maradéktalanul tartsa be mindenki, mert az egészség védelmén túl, komoly szankciókat von maga után a szabályok megszegése.

A Községi Könyvtár és Művelődési Ház a mai naptól 30 napra szünetelteti könyvtári tevékenységeit. A művelődési házban, a közösségi házban mindenfajta közösségi tevékenység, rendezvény megtartása felfüggesztésre kerül. Szükség esetén az alábbi elérhetőségeken kereshetik munkatársainkat: 06-42/232-424, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A könyvtári tevékenység szüneteltetése érinti az ott nyújtott és személyes érintkezést feltételező egyéb szolgáltatások szüneteltetését is, mint pl. fénymásolás, szkennelés stb. Javaslom, hogy ezen szolgáltatást igénybe venni nem tudó lakosok használják a mobil telefonjukat és fényképet készítsenek azokról az iratokról, melyet fénymásolni vagy beszkennelni akartak és fényképként küldjék az ügyintézési helyre. Mivel a veszélyhelyzet ideje alatt minden közigazgatási szerv esetében az elektronikus kapcsolattartás az előírás.

A Polgármesteri Hivatalt elsősorban telefonon és e-mailben keressék, a személyes ügyfélfogadást csak rendkívüli, halaszthatatlan esetben vegyék igénybe előzetes telefonos egyeztetés alapján! Az ügyfelek a beadványaikat elektronikus úton, illetve a hivatal épülete előtt elhelyezett postaládán keresztül nyújthatják be. Elérhetőségek: 06-42/532-423, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Polgármesteri Hivatal a veszélyhelyzet ideje alatt, fertőzésveszély kockázatát csökkentő ún. érintésmentes, érintkezés nélküli kézbesítési módot alkalmazza a személyes átvételt igénylő hivatali küldeményeknél. Ez azt jelenti, hogy a hivatali kézbesítő az aláírandó leveleket a levélszekrénybe kézbesítheti anélkül, hogy a címzettel találkozna. Az ilyen érintkezésmentes „fontosabb” küldemények kézbesítésének ténye minden esetben rögzítésre kerül. Kérem, hogy a posta ládáikat nézzék gyakrabban, illetve a hiányzó postaládákat vagy levelek elhelyezésére alkalmas egyéb eszközöket a kerítésre jól látható helyen elhelyezni szíveskedjenek.
A Hivatallal való kapcsolattartás leggyorsabb és biztonságosabb módjaként javaslom adják meg értesítési címként az elektronikus email címüket a hivatali ügyintézéshez használt nyomtatványokon.
A védőnő és a családsegítő szolgálat rendkívüli és halaszthatatlan ügyben tart személyes tanácsadást és családlátogatást, kérem a lakosságot, hogy a munkatársakkal telefonon egyeztessenek és tartsák a kapcsolatot a megszokott módokon. Védőnő: 06-42/232-513, Családsegítő:06-42/232-430

A község ravatalozóiban, temetések alkalmával, a kormányrendelet szerint maximum 50 fő vehet részt. Kérem, hogy a temetéseken a személyes kontaktussal járó részvétnyilvánítást mellőzzék. Minden döntés és intézkedés az Önök és a településen élők érdekében és védelmében történik. Kérem, hogy legyenek türelmesek és együttműködőek úgy, ahogy ezt az elmúlt hónapokban is tették. A településen élő fertőzöttek és karanténban lévő személyek a karanténra vonatkozó szabályokat tartsák be, saját és mindannyiunk érdekében! Településünk közterületein a maszk használata nem kötelező!

Kitartást és jó egészséget kívánok mindenkinek!

Lisovszki Tamás
Polgármester

Kapcsolat

Nyírbogdány Község Önkormányzata
4511 Nyírbogdány, Kéki utca 2.
Tel.: +36 42 532 423
        +36 20 523 9410
onkormanyzatkukacnyirbogdany.hu
www.nyirbogdany.hu

facebook icon  youtube icon  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató