Menu

Tájékoztatom Önöket, a koronavírus járvánnyal kapcsolatos intézkedésekről, és egyéb tevékenységekről, amelyek a héten történtek településünkön.
Önkormányzatunk folyamatosan tájékoztatja a lakosságot a kialakult helyzetről és azokról az intézkedésekről, amelyek betartása szükséges ahhoz, hogy a vírus terjedését lassítsuk.

A kormányrendelet alapján felmértük a településen élő 70. életévüket betöltött lakosok helyzetét a szükséges segítségek igénybe vétele céljából (bevásárlás, gyógyszer kiváltás, csekk befizetés, étkezés). A Nyírbogdányi Református Egyházközség Sion Idősek Szeretetotthona munkatársai és az Önkormányzat munkatársai eljuttatták minden érintetthez a kérelem nyomtatványt. A közel 300 kiküldött nyomtatványnak mindössze a fele érkezett vissza határidőre. A Református Egyház az általa korábban is gondozott személyek ellátását továbbra is végzi, azoknak, akik nem tartoznak ebbe a körbe az önkormányzat munkatársai végzik a bevásárlásokat a meghatározott rend szerint.

Szeretném felhívni a lakosság figyelmét és egyben kérni a segítségét, hogy amennyiben olyan személyről van tudomása, aki egyedül él, esetleg mozgásképtelen, településünkön nem élnek hozzátartozói és szüksége lehet az önkormányzat segítségére, jelezze azt a Polgármesteri Hivatal telefonos elérhetőségén vagy e-mailben. 

Az iskolai, óvodai étkezés a településen megoldott. Akik igényelték az étkezést az iskolában vehetik át azt hétfőtől péntekig. Tájékoztatás az iskolától kérhető ezzel kapcsolatban.

A képviselő testület döntése értelmében az idén is sor kerül Húsvéti utalvány kiosztására. A veszélyhelyzetre való tekintettel az utalványokat, az önkormányzat kiszállítja a lakosságnak, ezzel is segítve az itt élőket, és, hogy ne kelljen elhagyniuk otthonukat. Az előzetes tervekhez képest, egy héttel korábban tudjuk kiosztani az 5 000 Ft értékű utalványokat ezzel is támogatva a lakosságot.

Az utalványok osztása a mai napon és a holnapi napon történik kérem, hogy együttműködésükkel segítsék az önkormányzati dolgozók munkáját, hiszen az Önök érdekében, Önökért dolgoznak!

A 2020. március 28-án életbe lépő kormányrendelet, ami a kijárási korlátozással kapcsolatos meghatározza a következő 2 hétben követendő szabályokat. Igyekszünk folyamatosan tájékoztatni a lakosságot a településünkre vonatkozóan a konkrét szabályozásokról.

A mai napon településünkön hatóság által elrendelt karantén nincs!

Továbbra is kérem a lakosságot, hogy az elmúlt hetekhez hasonlóan fegyelmezetten tartsák be a hatóságok iránymutatását, és vigyázzunk magunkra és egymásra! Aki teheti ne hagyja el otthonát, a külföldről hazatérők pedig tartsák be az önkéntes karanténra vonatkozó felhívásokat!
Településünkön az intézmények, a lakosság, a civil szervezetek, egyházak, vállalkozások és az Önkormányzat együttműködve, egymást segítve dolgozik azon, hogy a lakosság könnyebben vészelje át a jelenlegi helyzetet!
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Nyírbogdány, 2020. március 27.

Lisovszki Tamás
polgármester

Interaktív térképünk

nagyterkep 2020

Az államalapítás, I. Szent István király és az új kenyér ünnepe

bg alapitvany

2021. augusztus 20-án Az államalapítás, I. Szent István király és az új kenyér ünnepe Nyírbogdányban testvértelepülésekkel c. rendezvény a Bethlen Gábor Alapkezelő és Magyarország Kormánya támogatásával valósult meg.

Magyar Falu Program

MFP

Családbarát munkahely lett Önkormányzatunk

 Csaladbarat hely vedjegy munkahely

Csaladbarat logo

 

NYIRBOGDANY 800

településvédelem

Nyírbogdány DALA

E-ügyintézés

e ugyintezes

booked.net

Önkormányzati választások 2019

választási.embléma

Kapcsolat

Nyírbogdány Község Önkormányzata
4511 Nyírbogdány, Kéki utca 2.
Tel.: +36 42 532 423
        +36 20 523 9410
onkormanyzatkukacnyirbogdany.hu
www.nyirbogdany.hu

facebook icon  youtube icon  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató