Menu

nyirbogdany majalis 05

Április 29-én került megrendezésre községünkben a majális a gyártelepi sportpályán.

12 főzőcsapat vett részt a rendezvényen:

 • Ászok a Pályán Egyesület,
 • Béke Nyugdíjas Egyesület,
 • Nyírbogdányi Református Egyházközség Sion Idősek Szeretetotthona és Klubja,
 • Nyírbogdány Községi Polgárőr Egyesület,
 • Őszikék Nyugdíjas Egyesület,
 • Rétközi Sólymok Íjász és Hagyományőrző Egyesület,
 • Szent Mihály Családegyesület,
 • Nyírbogdányi Romákért Egyesület,
 • Tűzrózsák tánccsoport,
 • Roma Nemzetiségi Önkormányzat,
 • Nyírbogdányi Közmunkások,
 • Nyírbogdány Polgármesteri Hivatal.

Köszönjük a csapatoknak, hogy együtt tölthettünk egy szép délutánt! A Nyírbogdányi Kaleidoszkóp Egyesület lelkes csapata kézműveskedéssel és arcfestéssel várta az érdeklődőket, ezúton is köszönjük kreatív közreműködésüket! Majálisunkon ugrálóvárak várták a kisebbeket, valamint Pancsi bohóc lufihajtogatással kedveskedett a gyerekeknek. Ezeket a programokat Nyírbogdány Község Önkormányzata és Képviselő Testülete ingyenesen biztosította a majálisra látogató gyermekeknek.

A színpadról cukorágyú lövések színesítették a majálist. A rendezvényen a Rétközi Sólymok Íjász és Hagyományőrző Egyesület tagjainak köszönhetően lehetőség nyílt kipróbálni az íjászkodást is, ezúton is köszönjük részvételüket. A színpadi programok sorát a nyírbogdányi Kazinczy Ferenc Baptista Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fordánc néptáncegyüttese nyitotta meg Gólyás előadásával, majd az óvodások tűztáncát tapsolhatta meg a lelkes közönség.

Péter Srámek már kora délután szép számú közönség előtt adta elő dalait nagy sikerrel. Naninski és Figaro akrobatikus táncos elemekkel, zsonglőr mutatványokkal, humorral fűszerezett előadását követően Zenész Sanyi mulatós mixének örülhetett a majális közönsége. A Nyíregyházi Mentőkutyás Egyesület csapata 9 mentőkutyával érkezett a rendezvényre, engedelmes, ügyességi és trükk bemutatót tartottak a kutyusok gazdáik vezényletével.

A Boros-sokk Duó a 70-es, 80-as években komoly sikereket elért (nyírbogdányi kötődésű) Femina együttes dalait adta elő. Az idősebb korosztály számára kellemes emlékeket ébresztettek az ismert dallamok. Sényő községből érkezett Nyírbogdányba a DanceSing csapata és egy fergeteges, énekes, táncos produkciót mutattak be. A színpadi program a Tűzrózsák tánccsoport szereplésével folytatódott, mely helyi tettrekész, kreatív fiatalokból áll.

Céljuk a roma kultúra és tánc bemutatása. Fontos számukra a roma hagyományok megőrzése, átadása. Mr. Soundman és Dj Wolf szórakoztatta a közönséget, akiknek sok közös zenéjük van, ugyanakkor nagyon jó barátok is. Az este sztárvendége Kökény Attila volt, akivel dalait együtt énekelte a majális közönsége. Köszönet a Nyírbogdány Községi Polgárőr Egyesületnek a rendezvényen nyújtott segítő munkájukért.

Végül, de nem utolsó sorban köszönet az Önkormányzat valamennyi dolgozójának, akik munkájukkal hozzájárultak a rendezvény sikeréhez!

Lisovszki Tamás
polgármester

{gallery}2023/majalis{/gallery}

Választás 2024

NVI hirdetmeny 2024

Interaktív térképünk

nagyterkep 2020

MFP

Nyertes pályázatok

Családbarát munkahely lett Önkormányzatunk

 Csaladbarat hely logo

Tanúsítvány családbarát hely

 

NYIRBOGDANY 800

településvédelem

Nyírbogdány DALA

E-ügyintézés

e ugyintezes

booked.net

Kapcsolat

Nyírbogdány Község Önkormányzata
4511 Nyírbogdány, Kéki utca 2.
Tel.: +36 42 532 423
        +36 20 523 9410
onkormanyzatkukacnyirbogdany.hu
www.nyirbogdany.hu

facebook icon  youtube icon  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató